Sosyal Medya Ödülleri

 
İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri Nedir?

Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri'nin ilki 2010 yılında 3. Bilişim Teknolojileri Zirvesi kapsamında gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda birçok basın organının ve ünlü ismin gündeminde yer tutmasının yanı sıra, Twitter'da trending topics listesinde yer alarak büyük ses getiren İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri, Türkiye'de sosyal medyaya yön veren organizasyonlar arasında yer almaktadır.

Bu yıl 8.si gerçekleştirilecek olan İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri'nde, öncelikle ajansların ve kullanıcıların yapacağı aday önerileri değerlendirilecek ve sosyal medya uzmanlarının adayları belirlemesinin ardından web sitesi üzerinden yapılacak halk oylaması sonucu kazananlar belirlenecektir.*

10. Bilişim Teknolojileri Zirvesi kapanış akşamı 8 Aralık 2018'de düzenlenecek ödül töreninde ise ödüller sahipleriyle buluşacaktır.

*Halkın ve sosyal medya uzmanlarının önerileri ile her kategori için en çok önerilen 4 aday finale kalmaktadır. Her kategorinin en iyileri halk oylaması ile seçilmektedir. Adayların oylamaya girebilmesi için SMÖ'nün gerçekleştiği sene içerisinde güncel ve aktif olmaları gerekmektedir. Özellikle: Dizi ve TV Show Programı kategorilerine aday olabilmesi için adayın SMÖ'nün gerçekleştiği sene yayına devam etmesi, -İçerik Platformu, Marka, Sanat Kurumu, Sivil Toplum kategorilerine aday olabilmesi için SMÖ'nün gerçekleştiği sene kurum veya kuruluşlarıb işlevlerini devam ettiriyor olması gerekmektedir.

 
Bilişim Teknolojileri Zirvesi

Türkiye’nin teknoloji odaklı en büyük organizasyonlarından biri olan Bilişim Teknolojileri Zirvesi, bu yıl 7-8 Aralık 2018 tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde 10. kez gerçekleşecektir.

Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından her yıl ortalama 800 kişinin katılımıyla düzenlenen Zirve, internet üzerinden 40.000 kişi tarafından canlı olarak izlenmektedir. Zirve; Oturumlar, Bilişim Teknolojileri Alanı (BT Alanı), İnteraktif Bölüm, Dijifikir ve Sosyal Medya Ödül Töreni ana başlıklarından oluşmakla beraber her yıl içeriğini ve bölümlerini zenginleştirmektedir.

YARIŞMA SÜRECİ
 
Adayların Belirlenmesi
17 EKİM – 26 EKİM
Aday belirleme sürecinde karar mercii sosyal medya uzmanlarından oluşan ekibimiz ve İTÜ öğrencileridir. Kulüpler Birliği/İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri'ndeki tüm kategorilerle ilgili gerekli araştırmalar, bu alanda istatistiki ve gerçekçi bilgiler veren araştırma şirketlerinin verilerinden faydalanarak yapılacaktır.
Adayların Açıklanması ve İTÜ Öğrenci Oylamasının Başlangıcı
15 KASIM - 1 ARALIK
Her kategoride belirlenen 4'er aday, sitemiz üzerinden halk oylamasına sunulacaktır. Her İTÜ öğrencisi, her kategoride bir adaya oy verme hakkına sahip olacaktır.
İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri Ödül Töreni
8 ARALIK
Kategorilerin kazananları, 8 Aralık 2018 Cumartesi günü İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi'nde düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacaktır.